הבלוג של שרעבי (אני)

עיצוב הבית, ניהול משק הבית והכי חשוב גידול הזאטוטים (בעלי גם כלול בחבילה הזו)

ביקור מולדת

כשהכרתי את בעלי הוא הגיע אליי עם כמה חברים. בגלל שהוא עצמו די חנון, אז גם החברים שלו היו חנונים חביבים ולא הייתה לי בעיה להתחבר אליהם. מאז עברו הרבה שנים וחלקם נעלמו מחיינו, אבל יש חבר אחד שאיכשהו הקשר איתו הוא הכי חזק, וזה למרות שהוא גר דווקא בניו יורק.

 

אני לא יודעת מה גורם לחברויות מסוימות להימשך ולאחרות להיגמר, אבל כנראה שזה תהליך טבעי שאי אפשר באמת להילחם בו. וחוץ מזה, כמה חברים בן אדם צריך? שניים-שלושה טובים באמת זה כל מה שאנחנו צריכים, לדעתי. בכל מקרה, מה שרציתי לספר זה שהחבר הזה שלנו בא לבקר בארץ בשבוע הבא, וכרגיל אנחנו קצת מתרגשים, ובעיקר הילדים, שנורא אוהבים אותו ואת המתנות שהוא מביא להם במיוחד.

בפעם האחרונה שהוא ביקר פה, שאלתי אותו איך זה מרגיש לחיות בארץ אחרת, רחוק מהמשפחה והחברים. הוא אמר שכמובן יש לו חיים טובים בניו יורק, כולל זוגיות וחברים טובים, אבל הוא הודה מיד שזה אף פעם לא יהיה אותו דבר. כנראה שהבית הוא באמת המקום שבו נמצאים האהובים שלנו והזכרונות המשמעותיים שלנו, ואת זה קשה לשנות.

אני לא יודעת אם אני הייתי מצליחה לחיות רחוק מכאן, להתחיל חיים חדשים בשפה אחרת ותרבות אחרת. נראה לי שהייתי נשברת וחוזרת הביתה די מהר. וכל זה גורם לי ממש להעריך את מי שמצליח לעשות את זה ולעמוד בכאב של המרחק והזרות. אנחנו בכל מקרה תמיד מחכים כאן, עד לביקור המולדת הבא…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn