הבלוג של שרעבי (אני)

עיצוב הבית, ניהול משק הבית והכי חשוב גידול הזאטוטים (בעלי גם כלול בחבילה הזו)

הבית שלי הכי חכם

פעם השאיפה שלנו הייתה שיהיה לנו בית יפה ונעים. תמונות יפות, שטיחים נעימים, ריהוט אופנתי – כל אלה הספיקו לנו כדי להרגיש שאנחנו יכולים להתגאות בבית שלנו. ועכשיו הסיפור ממש השתנה. – פתאום כל בית הופך להיות חכם ומתוחכם, הוא מפעיל את עצמו ומכוון את עצמו ומתאים את עצמו לבני המשפחה בצורה נוחה ויעילה כמו שלא חלמנו עליה.

בינתיים אפשר לראות את זה בקטנות – מזגן שאפשר להפעיל עוד מהרכב באמצעות הסמארטפון, מנורות שמתאימות את עצמן למידת התאורה בחדר, עוזרות קוליות שמשתלטות על הבית כמו אלקסה וחברותיה וכו'. זאת כמובן רק ההתחלה, ונראה לי שדי בקרוב נראה בבתים שלנו את כל מה שפעם ראינו בסרטים על העתיד.

ולי בכלל נראה שכל ההתחכמות הזאת של הבתים שלנו לא הייתה יכולה לקרות בלי הסמארטפונים. התרגלנו לזה שאנחנו יכולים לעשות כמעט כל דבר בלחיצת כפתור, וזה כנראה גורם לנו לרצות עוד ועוד. אם אפשר להזמין כרטיסים להצגה בלי לזוז מהכסא ובלי להדליק מחשב אפילו, אז למה שלא נוכל גם להפעיל את המדיח ככה? חשבתי על זה בגלל מאמר שקראתי על החידושים שיש בסמארטפונים – זה הפרסום https://www.ereverev.co.il/article.asp?id=40451 – וככה הבנתי כמה הם נהיים חכמים ומשפיעים על כל מה שקורה סביבם, או כמו שקוראים לזה במאמר "האינטרנט של הדברים".

אז האם זה באמת יהיה הכיוון של הבית שלנו? בסוף הוא יהיה יותר חכם מאיתנו, וזה קצת מפחיד. אם הוא יחליט פתאום לעשות מה שהוא רוצה ונגיד לנעול אותי בפנים? או להקפיא אותי עם המיזוג? אולי כדאי לחשוב על זה עוד קצת…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn