הבלוג של שרעבי (אני)

עיצוב הבית, ניהול משק הבית והכי חשוב גידול הזאטוטים (בעלי גם כלול בחבילה הזו)

הבית שבפנים

יש לי חברה טובה שכבר לפחות שנתיים מדברת על התוכניות המשפחתיות שלהם לנסוע לטיול של שנה מסביב לעולם. בכל פעם שהיא מעלה את הנושא הזה, אני חושבת לעצמי מיד שאין סיכוי שזה יקרה, אבל אני מקשיבה בסבלנות ורק קצת צוחקת עליה. לא יודעת למה, אבל ממש קשה לי להאמין שהיא באמת תעשה כזה צעד אמיץ.

ולמה בעצם זה צעד כזה אמיץ? כי זה אומר לעזוב את הכול – את הבית, את העבודה, את בית הספר, את החברים ואת כל מה שהם מכירים בעצם – ולצאת למסע עם המון חוסר ודאות. ברור לי שיש אנשים שמסוגלים לעשות את זה, אבל עד לאחרונה ממש לא חשבתי שהיא מסוגלת. ומסתבר שטעיתי. כבר יש להם תוכנית מסודרת לטיול של שנה שהם מתכוונים לצאת אליו בסוף שנת הלימודים ונראה שזה באמת הולך לקרות. הם כבר מדברים על השכרה של הבית שלהם ועל החל"ת שהם יקבלו מהעבודה ועל ההתכוננות מבחינת הלימודים של הילדים, וזה הופך להיות ממשי.

האמת היא שאני מלאת קנאה. אני מעריצה את האומץ של המשפחה הזאת להתחייב לבלות כל הזמן ביחד במשך שנה, בתנאים שיכולים להיות גם לא נוחים לפעמים ובלי היציבות והנוחות של הבית והמוכר. ובעצם, את כל מה שחשוב הם לוקחים איתם – את האנשים שהם אוהבים. העובדה שכל המשפחה נוסעת ביחד אומרת שהם לוקחים איתם את הבית לטיול הגדול הזה – לא את הקירות או המיטה או ארון הבגדים, אבל את מה שבאמת חשוב בבית – האנשים שחיים בו. אני מניחה שהם יצליחו להרגיש כמעט בבית בכל מקום, עם הריבים מהבית, הצחוקים שהם מכירים והמשפחתיות שלא משתנה כנראה בשום מקום ובשום מצב.

אני סקרנית עכשיו לגלות איך תיראה המשפחתיות שלהם כשהם יחזרו מהמסע הארוך הזה – אני בטוחה שזה רק יחזק את הקשרים ביניהם, גם אם הם יצטרכו קצת חופש אחד מהשני לכמה ימים. ככה או ככה, זה בהחלט יהיה האתגר המשפחתי הכי משמעותי שהיה להם!

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn