הבלוג של שרעבי (אני)

עיצוב הבית, ניהול משק הבית והכי חשוב גידול הזאטוטים (בעלי גם כלול בחבילה הזו)

בית בטוח

היום אני רוצה לכתוב על נושא כואב ועצוב – אלימות במשפחה. אני מניחה שבכל רגע ישנן בישראל לא מעט נשים שחיות בבית אלים, שסובלות מבני זוג מכים או אלימים מילולית, וזאת מחשבה מזעזעת. המחשבה על כך שהבית הוא לא המקום הכי בטוח, אלא דווקא מקום מסוכן ומחליש, בעצם מעקרת את כל המשמעות מהמושג "בית" כפי שאנחנו אוהבים לחשוב עליו.

בשבילי בית הוא מקום חם ומוגן. מקום שבו אני יכולה להיות מי שאני ולדעת שאף אחד לא יפגע בי כשאני בתוכו. המשפחה שלנו, זאת שחולקת איתנו את הקירות הללו ואת כל מה שביניהם, צריכה להיות גם היא מוגנת ובטוחה, וכל אחד צריך לכבד את השני, לאהוב ולדאוג ואף פעם לא לפגוע במזיד.

אולי בגלל זה קשה לי להבין איך אישה שסובלת מאלימות בבית בוחרת להישאר בסיטאוציה הזאת. ועדיין, אני יודעת שההחלטה על פירוק הבית והמשפחה, על הימלטות מגבר אלים, על תלישת הילדים מכל מה שהם מכירים ועל התחלה חדשה ומפחידה – היא קשה מאוד. אני לא יודעת מה אני הייתי עושה במצב הזה.

ובסופו של דבר, טוב לדעת שיש בישראל מערכות תמיכה לנשים שחוות אלימות בבית. הן יכולות להגיע למקלט חירום שיגן עליהן מפני התוקפן ויעניק להם קורת גג ועזרה בצעדיהן הראשונים בדרך החדשה שלהן. הנה הסבר מקיף יותר על הנושא למי שמתעניין http://www.jerusalemshelter.org.il/web/8888/nsf/sbs.py?&_id=15673&did=5552&title=%EE%F7%EC%E8%20%EC%F0%F9%E9%ED%20%EE%E5%EB%E5%FA . וכן, אני יודעת שזה ממש לא מספיק ושהמדינה צריכה לעשות הרבה יותר כדי למנוע אלימות ובמקרים קיצוניים גם רצח, אבל זאת לפחות התחלה.

הלוואי שיכולתי לייחל להיעלמה של תופעת האלימות בבית, אבל זה כנראה לא ייעלם מחיינו בזמן הקרוב, אז חשוב להושיט יד ולתמוך כמה שאפשר.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn