הבלוג של שרעבי (אני)

עיצוב הבית, ניהול משק הבית והכי חשוב גידול הזאטוטים (בעלי גם כלול בחבילה הזו)

הבית המושלם

חברה שלי מחפשת לקנות בית עם בעלה. הם התחתנו לפני שלוש שנים וכבר יש להם בן אחד, והם עדיין גרים בשכירות בדירה די מעפנה. המחשבות על קניית בית משלהם מלוות אותם כבר מאז החתונה, וחברה שלי היא זאת שנורא פוחדת לעשות את הצעד הזה, שבעלה כבר ממש מוכן אליו. ממה היא חוששת? מההוצאות כמובן. הרי אני לא צריכה לספר לכם על מחירי הדיור בארץ, נכון?

נראה שמי שאין לו הורים אמידים שיכולים לתרום לא מעט לקניית הדירה לא יכולים בכלל לקנות דירה בישראל, והמזל של חברה שלי זה שההורים שלה כן נתנו לה כמה מאות שקלים להתחלה. זה עדיין לא מונע ממנה לחשוש מעול המשכנתא שיבוא עם הגשמת חלום הדירה. והיא לגמרי צודקת! זה די מלחיץ להתחייב לכזה סכום, אבל זה מה שכולנו עשינו ואין ברירה.

הבעיה היא שהיא מחפשת את הבית המושלם. היא כבר ביקרה בכמה וכמה דירות והיא לא מצאה את הדירה שהיא חלמה עליה. אני חושבת שהחששות שלה מונעים ממנה להחליט, אז היא ממציאה תירוצים כדי להימנע מזה. הרי אין בית מושלם ובטח שלא בתקציב של זוג בתחילת הדרך, אז חייבים להתפשר.

אין מה להגיד, לקנות בית זה מפחיד אבל זה הכי שווה את זה בעולם – הידיעה שאין בעל בית שיכול מחר להעלות את השכירות או לפנות את הדירה זה מה שהופך את הבית למושלם.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn