הבלוג של שרעבי (אני)

עיצוב הבית, ניהול משק הבית והכי חשוב גידול הזאטוטים (בעלי גם כלול בחבילה הזו)

חוכמת הבית

בזמן האחרון כל הזמן שומעים את הביטוי "בית חכם". יש איזה רצון שהבית יעבוד בשבילנו במקום שזה יהיה הפוך, ואני בהחלט בעד. מבחינתי, כל המצאה שתגרום לי לעבוד פחות בשביל הבית היא מבורכת. המחשבה על עתיד שבו הבית מעיר אותך בבוקר בפתיחת החלונות בחדר, ואז מכין לך קפה ומכוון לך את המים החמים, ואחרי שתצא לעבודה הוא גם ינקה קצת את עצמו נשמעת לי כמו חלום מתוק.

בכל מקרה, חשבתי על זה ונראה לי שאיזה טכנולוגיה שלא יכניסו לנו הביתה, אנחנו עדיין נצטרך לעבוד הרבה בשביל הבית. ולמה? כי חלק גדול מהמשכורות שלנו הולכות להוצאות על הבית. קודם כל, שכר דירה או משכנתא הם הוצאה ענקית ולזה צריך להוסיף את כל המסים והחשבונות וכבר תראו שבכל מקרה, אתם תמשיכו לעבוד בשביל הבית האהוב שלכם, חכם או טיפש.

כמובן שאפשר להקטין את ההוצאות האלה, ואני מניחה שבית חכם אמור להיות גם חסכוני יותר במים, חשמל וכאלה. אני בין כה וכה משתדלת תמיד להקטין הוצאות מיותרות, והכי טוב זה להתחיל בבזבוז חשמל. למשל, מוצרים כמו מקרר שלא צורכים הרבה חשמל (קראו פה http://www.israelhayom.co.il/article/465043), או ברזים שחוסכים במים שכנראה כבר יש אצל כולנו.

מבחינתי, בית חכם זה בית שמתנהל בצורה חכמה. הלוואי שתמיד הייתי יכולה להגיד את זה על הבית שלי, אבל אנחנו בהחלט משתדלים. יש למישהו עוד טיפים לחיסכון בבית?

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn